Ma este a Roma a Juventus-t fogadja, a szezon talán legfontosabb meccsén. Ha nyerünk, hét ponttal vezetünk a Juve előtt, ami nemcsak szinte példátlan, hiszen legutóbb Rudi Garcia első szezonjában történt ilyen, hanem a bajnokság kétharmadához közeledve óriási esély, hogy ellépjünk a negyedik helyért vívott csatában.
Vasárnap este az AS Roma legyőzte a Juventus! Ezt bármilyen módon nagyon jó leírni és olvasni is, Juventust verni mindig jó. A hét utolsó napján ez egy Mancini (!) bombával sikerült. Ami egyrészt szépségtapasz a Cremonese elleni blamára, másrészt jó előjel lehet a csütörtöki megmérettetés előtt.
„Ha csapatként játszunk, és a játékosok mindent beleadnak, akkor bárki ellen hozhatjuk a kívánt eredményt. A Cremonese elleni fiaskó még mindig bosszant, de örülök, hogy sikerült javítanunk. Tisztelem Allegrit, nagyszerű munkát végez a Juventusnál, egy masszív, erős csapatuk van, amely ellen mindig nehéz játszani és mindig komoly fegyvertény a győzelem. A Juventus ellen mindig a legjobb teljesítményt kell nyújtani a győzelemhez!” – nyilatkozta Jose Mourinho a mérkőzést követően, akinek az eltiltását felfüggesztette a szövetség, így a kispad mellett foglalhatott helyet.
Idén először ragadok billentyűzetet, hogy kedvenc csapatomról írjak. Ezért engedjétek meg, hogy mindenkinek Boldog Új Esztendőt kívánjak, és sikerekben gazdag sportévet. Nyilván nem a legszerencsésebb pillanat ez, egyrészt tartozunk egy Milan értékelővel, és egy teljes Juventus elleni csomaggal. A lemaradásokért elnézést, lassabban indulunk itt az év elején. De ígérhetem, ebben a naptári évben is folyamatosan jövünk majd a jól megszokott posztokkal.
Ebből mi lesz Mester?
A szolgálati közlemények után talán kezdjünk is bele a mérkőzések szétcincálásába, és próbáljuk meg objektíven megítélni, mi is volt valójában ez az elmúlt kettő, de talán szerencsésebb négy találkozót egyben vizsgálni. Most maradva a Juventus elleni rangadónál, megpróbálom előbb kifejteni a konkrét mérkőzésről alkotott véleményem, majd összegzésképpen távolabbról szemléljük kicsit a jelenlegi helyzetet.
Vasárnap este komoly rangadó várt Jose Mourinho csapatára Torinóban. Az éledező Juventus ellen kellett volna bizonyítani, de a várt eredmény elmaradt. Kiegyenlített mérkőzésen, a kihagyott tizenegyes nem fért bele, és egy aránylag korai Juventus góllal mindhárom bajnoki pont sorsa eldőlt. Összességében a csapat és a mutatott játék véleményem szerint rendben volt, ettől függetlenül újra a „színpatikus vesztes” szerepe jutott osztályrészül a fővárosiaknak.
Gólszerző
Második komolyabb megmérettetését sem nyerte meg a Mourinho féle AS Roma, ezzel a Juventus is megérkezett az idei bajnokságba, tovább fokozva a mezőny első felében található dulakodást. De nézzük inkább a részleteket, mit láttunk a vasárnap esti bajnoki mérkőzésen.
Ahogy elérkezünk augusztushoz, lassan ráfordulunk a klubszezonok indulására, Olaszországban a 22-ei hétvégén lesznek az első meccsek azonban a Roma számára már az európai kupaporond is beindul, így augusztus 19. csütörtökön vagy a Trabsonspor vagy a Molde ellen kezdődik a következő szezon, oda-visszavágón kell majd megküzdeni a Konferencia Liga csoportköréért. Ennek megfelelően a csapat darálja a felkészülési meccseket, a szezon előtti nagyjából 5 hétben 9 felkészülési találkozón láthattuk a csapatot.
A Juventus következik, egy újabb rangadó, amit most tényleg nem illene elveszíteni. Persze ezt csak a szurkoló mondatja vele, akinek elege van már Fonseca töketlenségeiből, és ezen két megnyert meccsel még nem lehet változtatni. A Dzeko-Fonseca vita elvileg elült, megbeszélték a felek, hogy kinek nagyobb és most bevethető lesz a bosnyák. Gondolom be is veti a Mester, mert a meccs fontosságát kár lenne vitatni.
Egyszer, régen…
Nyugodtan lehet jönni nekem azzal, hogy a bajnokság felénél talán még egy vereség is belefér, meg nem biztos, hogy a Juventus kell megverni! Pedig de, ha ma elvérez a csapat és a torinóiak előznek, akkor egy dologban már biztosak is lehetünk; májusig nem előzzük vissza a Zebrát. Amit egyszer elvesz a csíkos állat vissza nem adja.
Egy Roma – Juventus olasz rangadóról írni sohasem könnyű. A vasárnap esti találkozó, bár meglepően fordulatos és kifejezetten változatos mérkőzést hozott, az összképen ez sem változtat sokat. Aki a találkozó előtt nem írta volna alá a döntetlent, talán ne is olvassa tovább ezt a posztot. Látva a meccset, valamivel keserűbb a szám íze.
Fonseca alatt állítólag remeg a kispad, a csapat körüli mizériát szerintem mindenki ismeri, majd ezeket a tényezőket megkoronázva jön a veronai hiba, ami nettó amatőrizmus. Ebből a helyzetből várta a csapat a frissen szerveződött címvédő elleni találkozót, nem sok reménnyel.
A Roma 3-2-re legyőzte idegenben a Torinót, ezzel bebiztosította az 5-ik helyet a bajnoki tabellán, amivel közvetlenül bejutott az EL csoportkörébe a következő szezonra. Berenguer szerzett vezetést a hazaiaknak, de Dzeko, Smalling és Diawara góljai megfordították az eredményt, Singo már hiába szépített.