AS Roma – Lecce a 31. fordulóból

Csütörtökön csapatunk kiesett az Európa Liga mezőnyéből. A Bologna többször vezetett, egyenlíteni sikerült, de a hosszabbításban a végső döfést is bevitte a másik olasz csapat. Annyit megjegyeznénk, hogy ha a Bologna elleni párharcot nem sikerült megoldani, hogy is gondolhattam arra, hogy az EL megnyerésével jutunk a Bajnokok Ligája főtáblájára? Kár.

Vasárnap viszont már kőkemény bajnoki mérkőzés vár a srácokra. A kiesés ellen menekülő Lecce, Di Francescoval a padon elég félelmetesen hangzik elsőre. Pláne, ha figyelembe veszem, az AS Roma jelenlegi állapotát. Sajnos Gasperini mélyebb gödörbe kormányozta csapatunk. Nagyon remélem, hogy az állapot átmeneti és a bajnokság végén közösen tudunk majd örülni a sikernek.

„AS Roma – Lecce a 31. fordulóból” bővebben

Európában is Bologna

De Rossi genovai munkája megsüvegelendő. Kiesés elleni harcát lassan megnyeri, és a bent maradást sikerül teljesítenie. Ebben oroszlánrészt vállat az AS Roma is, mikor mindhárom pontot Genovában hagyta. Nem szeretném szételemezni a vasárnapi bajnoki mérkőzést, elég ha annyit írok, elfogadható teljesítményt is csak nyomokban találunk a fővárosi csapat esetében. Mindenki mélyen tudása alatt játszott, és ezzel a vereséggel lépéshátrányba kerültünk a BL helyek megszerzését tekintve. Pont.

Szerencsére van még javítási lehetőség, többek között hétvégén a Como (!) ellen. Illetve létezik még egy másik út is, az Európa Liga győztese szintén főtáblás lesz jövőre a legrangosabb kupasorozatban. Ebben kellene most lépni egyet előre, és a Bologna elleni EL párharcot behúzni. Bár nem szerencsés saját országbeli ellenfél ellen játszani, a feladat nem megoldhatatlan.

„Európában is Bologna” bővebben

Coppa Italia: AS Roma – Torino

Ma egy igazán klasszikus kommentfogóval jövünk az este esedékes Coppa Italia mérkőzés elé. Nagyjából annyira vesszük komolyan, mint a magyar sportmédia a közvetítést. Magyarán, egyetlen sportcsatorna sem képes élőben megmutatni ezt az nem igazán fontos olasz labdarúgó mérkőzést.

A vízkereszti mérkőzés után szombaton már a Sassuolo ellen parádézott a társaság. Nem véletlenül használom ezt a jelzőt, parádés gólokat hozott össze az AS Roma csatár nélkül. Aki esetleg nem látta, nézzen utána; nekem a második tetszett jobban. Szóval innen is gratulálunk a srácoknak, jönnek a kötelezők. Ide halkan írnám le, képzeld el, mi lenne, ha sikerült volt egy nyamvadt rangadót nyerni ősszel. Pont.

„Coppa Italia: AS Roma – Torino” bővebben

„Vízkereszt, vagy amit akartok” – Leccéből

Most kellene az Atalanta elleni mérkőzésről írnom pár gondolatot a Lecce bajnoki felvezetése előtt, de túl sok mindent nem óhajtok a mérkőzéssel foglalkozni. A fejem attól robban fel ezzel a dologgal kapcsolatban, hogy rangadót nem tudott még nyerni Gasperini.

Ha jó játékkal kaptunk ki, ha élvezhetetlen produkcióval, de egyelőre sehogyan sem sikerül(t) eddig. Nagyon remélem, hogy képes lesz ezen majd változtatni az Mesternek. Ráadásul az okait szétcincálhatnánk, de erről majd egy másik posztot tervezek írni később. Szóval ezt most a kommentmezőre engedjük át, írja mindenki le a véleményét, mi okozza ezt a nehezen értelmezhető problémát.

„„Vízkereszt, vagy amit akartok” – Leccéből” bővebben

A festői Cagliari

A Nápoly elleni mérkőzés után kellett pár nap, hogy ülepedjenek a dolgok. Leegyszerűsítve, egy újabb rangadó, amit sikerült elveszíteni. Távolabbról vizsgálva pedig arra jutottam, hogy szegény Gasperini mester nagyon hasonló cipőben jár, mint Mourinho annak előtte. Egy foghíjas kerettel próbálja a saját játékát játszatni, kisebb-nagyobb sikerrel. Bár az eredmények nem maradnak el, és a bajnokság harmadánál nem áll rosszul a csapat, de a komolyabb ellenfelek rendre legyőzik kedvenceink.

Ha csak a Napoli elleni mérkőzést vesszük górcső alá, azt fogjuk látni, hogy az első félidőben, amíg volt kilencese a csapatnak, a lehetőségeihez mérten jól állta a sarat. Pedig Conte nem cicózott és esetenként 70-80 méteren megkezdte a letámadását. De ezzel nem tudok véleményem szerint akkora zavart kelteni, mint amit remélt. Eljutottunk, ha nem is sokszor (emlékeim szerint 2-3 alkalommal) helyzetig, amit egy jobb csatár talán gólra tudott volna váltani. Ez Ferguson esetében elmaradt. Szegény közel 400 perc játékidő után is idegen testként mozog ebben a csapatban.

„A festői Cagliari” bővebben

Két vereség után megyünk a Sassuolohoz

Sorsszerű volt, hogy hosszútávon nem adja ki úgy a mákdaráló, mint az első fordulókban, amikor az összes malac nekünk röfögött. Bár a támadójáték némelyest elkezdett fejlődni, a helyzetkihasználás még mindig tragikus, hátul pedig bemennek azok a lövések, amik eddig fennakadtak Svilaron. Hároméves projekt elején vagyunk, ami reméljük, hogy most megkapja a szükséges időt, de tény, hogy az eredmények elkezdtek romlani.

„Két vereség után megyünk a Sassuolohoz” bővebben

Tovább utazunk Gasperini univerzumában

A következő válogatottszünet előtti hétre ráfordulva fogadjuk a Veronát, két EL meccs között. A támadójátékot leszámítva nem hinném, hogy lenne okunk a panaszra, az eredmények jók, a védelem erős és fontos mutatókban vagyunk a legjobbak között európai szinten. Összességében régen kezdtünk már ilyen jól szezont.

„Tovább utazunk Gasperini univerzumában” bővebben

Nizzában indul a nemzetközi szereplés

Megkezdi nemzetközi szereplését szerda este az AS Roma. Gasperini újabb fejezetet nyit a saját és csapatunk történelmében. Első ellenfelünk idegenben, a francia OGC Nice lesz. Vendéglátóink az előző idényben negyedikként végeztek a „lesajnált” Ligue 1-ben; majd BL playoff vereségüket (Benfica oda-vissza 2:0) követően kvalifikálták magukat az Európa Ligába. Szóval nem a legacélosabb társasággal találkozik csapatunk; bár ezen a szinten nincsen kötelező győzelem, ez a mérkőzés valahol mégiscsak olyasmi.

Főleg ha figyelembe vesszük, hogy a tavalyi jobb szereplés után 100 millió ellenében értékesített játékost a Nice. Döntően a Premier Leaguebe. A bajnokságot döcögősen kezdték, öt bajnoki meccsből egyelőre hat pontot sikerült realizálni. Edzőjük Franck Haise (54), aki játékosként másodosztályú volt, edzőként viszont elnyert 22-23 idényben a legjobb Ligue 1, illetve a legjobb francia tréner díját is. Még Lens főnökként.

„Nizzában indul a nemzetközi szereplés” bővebben

Kiegyenesedő ferde torony

Elkezdődött a 25/26-s Serie A szezon, a „Gasperini éra”. A 67 éves szakember új kalandba vágott, megpróbál európai szinten is láthatóbb csapatot fabrikálni az AS Romaból. (értd: BL főtábla) Innen is sok sikert és kitartást kívánunk neki! Második tétmérkőzésén az újonc AC Pisa vendégeként kell pályára küldeni egyelőre erősen formálódó csapatát. De mielőtt szétcincálnánk a fővárosi klub vezetését, amiért ilyen töketlen a piacon, vagy egyéb ügyekkel foglalkoznánk, nézzük meg aktuális ellenfelünket részletesebben.

A 850 éves ferde torony városában utoljára 2008-ban jártak legközelebb az első osztályhoz, de abban az évben bukták az osztályozót, így maradt a B. Ezt megelőzően a 90/91-s szezont töltötték a legmagasabb szinten. Ezen kívül a több mint 100 éves történelmük során hat bajnoki idényt tudtak az első osztályban letolni. Döntően a 80’s években.

„Kiegyenesedő ferde torony” bővebben

A Porto ellen a legjobb 16 a tét

Az Udinese és a Venezia után újabb idegenbeli győzelmet aratott csapatunk a hétvégén. A szebb időket is megélt Parma került terítékre, és a szokásos, pontrúgásból elért góllal nyert a csapat.

Eszméletlen mutatókat tud felmutatni Ranieri a harmadik nekifutása alkalmából. Az elmúlt 10 fordulóban elért eredmények alapján az AS Roma a tabella második helyén tanyázik. Nyilván a labdarúgás nem ismeri a feltételes módot, de… Idézzük inkább ide Mourinho dicsérő szavait, aki szintén az idősödő olasz trénert egy Legenda! Nem tudunk vitatkozni vele. 

„A Porto ellen a legjobb 16 a tét” bővebben