Rapszodikus iksz

Az AS Roma az Európa Liga csoportkörének fél távján 5 pontos. Vagy fogalmazhatnánk úgy is, hogy veretlen. Viszont egy „agyonnyert” mérkőzést sikerült újra egy ponttal befejezni! De nézzük inkább időrendi sorrendben a történteket. Totti mester 100. nemzetközi kupameccsén kezdőként kapott helyet, amit két gólpasszal meg is hálált. Erről majd később.

Üres stadion...
Üres stadion…

A csapat több területen tartalékosan, vagy inkább fogalmazzunk úgy, hogy a kevésbé használt emberekkel állt fel. A százados kapitány mellett El Shaarawy és Iturbe kapott lehetőséget a csatársorban. Előbbi szépen élt a ráaggasztott bizalommal, Iturbe úgy látszik menthetetlen. Minél hamarabb értékesíteni kellene, ha kell még egyáltalán bárkinek.

A középpályán Ninja mellett Paredes és Gerson kezdett. Ha ez a tartalékos középpályája Spallettinek,akkor ezen a területen megvagyunk. Véleményem szerint kiválóan játszott minkét fiatal tehetség. A belga punkról pedig már régen tudjuk, hogy világklasszis. A védelem volt az a csapatrész, ahol a lehetőségek valamivel szűkösebbek, így Florenzi és Manolas is kellett, hogy játszon. Mellettük Fazio és JJ kapott még helyet. Pontosabban ezzel a kezdővel léptünk pályára: Alisson – JJ, Fazio, Manolas, Florenzi – Ninja, Paredes, Gerson – El Shaarawy, Totti, Iturbe.

A kezdő kép
A kezdő kép

Sajnos a nézők továbbra sem járnak Roma meccsre, így hallgathattuk a kétezer osztrák buzdítását. Lassan megszokja az ember. Hagyjuk is ezt, majd egyszer egy külön posztban. A mérkőzésről csak röviden, az elején a Roma próbálta szervezni a játékot, igyekezett megbecsülni a labdát, de sokra nem ment vele. Majd negyedóra után egy eltolódott védekezés mellett, kiváló egyéni teljesítmények közepette vezetést szereztek az sógorok Holzhauser révén. Egy szemfüles átadást rúgott a hosszúba, egy érintésből az égimeszelő, bécsújhelyi születésű támadó. 0-1

Szerencsére gyorsan jött a válasz. Gerson hasonlóan fifikás átadását a leshatáron kapja El Shaarawy, aki csodaszép bökéssel elpöckölte a kifelé tartó kapus mellett a labdát. 1-1. A mérkőzés ezen szakasza nagyon tetszetős volt. Az osztrákok is bátran játszottak, így maradt hely bőven a hazaiak előtt. Sorra alakultak ki a helyzetek mindkét tizenhatos előtt. Alig öt perccel az egyenlítést követően Totti tanár Úr parádés labdájával újra helyzetbe hozta a Fáraót, aki nem volt rest és második kapura lövéséből szintén gólt szerzett. 2-1.

A bécsújhelyi égimeszelő

Ez lenyugtatta a kedélyeket, a csapatok így vonultak szünetre. Majd a második játékrész nagyjából ott folytatódott, ahol az első véget ért. Egyre nyomasztóbb római fölény mellett, fáradó Austria Wien-t láttam a pályán. Ezt követően jött a sorukat megpecsételő, második Totti gólpassz. Most éppen jobb külsővel emelte át az egész vendég védelmet, amire lendületesen érkezett Florenzi és kegyetlenül a frissen beállt Hadzikic szemei közé dombázott. 3-1

Gondoltam minden eldőlt, helyre állt a világ rendje. A tartalékosan felálló Roma egy zseniális Totti közreműködéssel realizálja a két csapat közti különbséget és szépen megy mindenki haza. Erre mi történik? Valószínűleg Manolasék is hasonlóan gondolkodtak, ahogy én is tettem és rendesen bele aludtak a meccsbe… Kettő perc alatt egalizáltak az osztrákok. Előbb a frissen becserélt Prokop szerzett gólt egy pontrúgás után, majd 120 másodperccel később az afrikai légiós Kayode állította be a végeredményt. 3-3

Florenzi a harmadik hazai gólt ünnepli

Síri csend, méla döbbenet, és a kínjában mosolygó Spalletti. Ez maradt az utolsó öt percre, ahol már semmi nem változott. Egy megnyert mérkőzés ment a kukába, továbbra sem dőlt el semmi a csoportban, pláne úgy, hogy az Astra győzni tudott Csehországban. Magyarán minden kérdés nyitva, a válaszokra pedig még legalább november 3-áig várni kell. Akkor lesz ugyanis ennek a mérkőzésnek a visszavágja, ahol a győztes nagy valószínűséggel csoportelsőként várhatja a decemberei sorsolást illetve a tavaszi folytatást. De ne szaladjunk ennyire előre…

Vonjuk le itt a következtetéseket, és maradjunk azon a gondolatmenten, amit bloggertársam, nemvoktrendi  megfogalmazott, nagyon szépen. Az EL vélhetően az AS Roma számára egy laboratórium, ahol folynak bizonyos kísérletek, de messzemenő szándékok vélhetően nincsenek. Játékba lehet tartani azokat, akik kevesebb szerephez jutottak eddig, ki lehet próbálni új taktikai elemeket, és nagyjából ennyi.