Újabb győzelemmel vissza a második helyre!

Vasárnap délben került sor a Crotone – Roma olasz bajnoki mérkőzésre. Pontosabban fél egykor vette kezdetét a találkozó, a csodaszép déli napsütésben. Spalletti legnagyobb gondja talán a mérkőzések sűrűsége lehet, (kedd – vasárnap – csütörtök – vasárnap) hiszen Florenzi sérülésén kívül csak Totti panaszkodott gyomorrontásra/megfázásra, így szinte mindenki bevethető volt.

Arra van Spanyolország?

Igen, már az egyiptomi sprinter is kezdőként állt a tar mester rendelkezésére. Ami egyből meglepett, hogy a hadrend Salah visszatérésével sem változott. Holott az olasz sportmédia szentül magyarázta, Spalletti azért erőlteti ezt a 3-4-2-1-s felállást, mert így kénytelen pótolni afrikai játékosát. Messzemenő következtetéseket azért ne vonjunk le a vasárnapi mérkőzésből.

A mágnes táblán így nézhettek ki a kezdők még az öltőzőkben:

Crotone: (5-4-1) Cordaz, Rosi – Ceccherini, Dussenne, Ferrari, Mesbah – Acosty, Capezzi, Crisetig, Tonev – Falcinelli.

Roma: (3-4-2-1) Szczesny, Rüdiger – Fazio – Manolas, Emerson – Strootman – Paredes – Peres, Ninja – Salah, Dzeko.

Visszatérő Salah új barátságokat kötött...
Visszatérő Salah új barátságokat kötött…

A mérkőzés túl sok meglepetéssel nem szolgált az első negyedórában. A vendég Roma próbálta kezdeményezőre fogni, és sorra alakította ki helyzeteit a hazaiak kapuja előtt. Több apróbb próbálkozás után Salah ellen elkövetett szabálytalanság miatt Russo játékvezető bűntetőt ítélt. Amit sikerült Dzekonak kihagynia! Így a találkozó döntetlenről folytatódott.

A játék képe sokat nem változott a kihagyott büntetőt követően. Újabb és újabb Roma helyzetek alakultak ki, amit vagy a védelem fogcsikorgatva tisztázott, vagy a csatároknak sikerült elvéteniük az utolsó mozzanatokat. Szinte már állomba rántott a vasárnapi ebéd utáni „kaja kóma”, amikor Radja egy kényszerítőt követően legalább négy védő között találta magát. Ez nagyon nem zavarta meg a belgát, aki tenyérnyi területen megoldotta a lövést, gól. 0-1

1-0 ide!
1-0 ide!

Így ha nem is két gólos előnnyel, de legalább a vezetés tudatában mehetett a fővárosi csapat szünetre. A második félidőre megint jutott számolatlan, pontatlanul befejezett helyzet, egy Fazio fejes, amit Cordaz bravúrral tudott csak kapufára tolni, illetve egy gól, a 77. percben. Egy csodálatos akció végén Salah centerezett tökéletesen a középen érkező Dzeko lábfejére. A bosnyák ezt az ajtó-ablak helyzetet már értékesítette, beállítva ezzel a végeredményt. 0-2

Spalletti bevetette még Rui-t, Peres helyett, illetve Perottit Ninja ellenében, de minkét játékos csak perceket kapott. A találkozóról, ha egy összetett mondatban kellene véleményt formálni azt hiszem így fogalmaznék; „A jobb erőkből álló fővárosi csapat pontatlanul játszva is képes volt a lelkesen védekező, saját közönsége előtt nagyot küzdő Crotone ellen kidomborítani a gárdák közötti különbséget.” A végén kiderült, még egy kihagyott büntető is belefért a Farkasoknak. A Crotone jövőre nagy valószínűséggel újra másodosztályú lesz…

Fővárosi szurkolók

Az AS Roma viszont a szezon egyik fontos állomása elé érkezett. Csütörtökön este az  Estadio de la Ceramica elnevezésű stadionban lép pályára. Ellenfele az a hullámzó teljesítményű Villarreal lesz, aki talán a legnehezebb lehetséges ellenfél a legjobb 32-ben. Ettől még beszarni nem kell, okos eredménnyel és bátor játékkal tovább lehet jutni. Na de ne szaladjunk ennyire előre. A Juve vasárnap este behúzta kötelezőjét, így visszaállt a 7 pontos torinói előny…

A bajnokságban épp a másik torinói csapat vár Spallettiékre, akiknek ráadásul megyünk is eggyel, hiszen ősszel szépen, meglepő módon elkenték a szánkat. Ezért majd visszavághatunk vasárnap 18 órától. Csütörtökön találkozunk, hajrá!